• USD Alış: 5.3375
  • USD Satış: 5.3589
  • Euro Alış: 6.0523
  • Euro Satış: 6.0765
Bayram tatilinde barınaktaki hayvanlara kim bakacak?

Bayram tatilinde barınaktaki hayvanlara kim bakacak?

31.08.2017 - 10:20:46 |

10 Günlük bayram tatili boyunca, barınaklarda kalan sahipsiz hayvanların unutulmamasını isteyen hayvanseverler, yetkilileri bu konuda uyardı.

10 günlük bayram tatili başlarken, hayvanseverler barınak görevlilerinin görevlerini bırakmamalarını istedi. 10 gün boyunca barınaklarda kalan hayvanların kaderlerine terk edileceğini savunan hayvanseverler, yetkilileri bu konuda uyardı.

Çanakkale Hayvan Hakları Dayanışma Grubu da bu yönde bir etkinlik başlatarak, bayram tatili boyunca barınak ziyaretleri yapacaklarını duyurdu. Hayvanseverler, bayram boyunca belediye bakımevlerinin denetlenmesini, acil durumlar için acil ihbar hattı oluşturulmasını istedi.

Belediyelerden ise, bakımevinde bayram boyunca hangi veteriner ve görevlilerin çalıştığını ismen yazmalarını, bakımevinde tedavileri ve beslemelerin aynen devam etmesini, bayramda ziyaretçiler için ziyaret saatlerini yazmalarını, hasta yaralı acil vakalar için hangi telefonların aranacağını yazmalarını talep etti.

belediye bakımevlerinin denetlenmesini, acil durumlar için acil ihbar hattı oluşturulmasını istedi.

belediyelerden ise, bakımevinde bayram boyunca hangi veteriner ve görevlilerin çalıştığını ismen yazmalarını, bakımevinde tedavileri ve beslemelerin aynen devam etmesini, bayramda ziyaretçiler için ziyaret saatlerini yazmalarını, hasta yaralı acil vakalar için hangi telefonların aranacağını yazmalarını talep etti.

YORUM YAZ