• USD Alış: 5.3375
  • USD Satış: 5.3589
  • Euro Alış: 6.0523
  • Euro Satış: 6.0765
Martin Scorsese'den yeni "Joker" projesi

Martin Scorsese'den yeni "Joker" projesi

31.08.2017 - 13:40:07 |

Martin Scorsese, Todd Phillips ile Joker’in orijin öyküsünü anlatan yeni bir proje ile geliyor. Dünyanın en büyük film yapım şirketi Warner Bros da, Joker’in öyküsünü anlatacak yeni film için çalışmalara başladı.

Çizgi roman ve sinema dünyasının en popüler kötü adam karakterlerinden Joker, yeni projeyle bir kez daha beyaz perdede yer alacak.

Son olarak Joker karakteri, Suicide Squad: Gerçek Kötüler filminde Jared Leto tarafından canlandırılmıştı. Bu kez bireysel filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan filmde Joker'i kimin canladıracağı merak konusu.

Deadline'ın haberine göre Warner Bros ve DC, Joker olma hikayesini anlatacak yeni bir film için hazırlıklara başladı. Usta yönetmen Martin Scorsese'nin yapımcılığını üstlendiği yeni Joker filminin senaryosunu da The Hangover (Felekten Bir Gece) üçlemesinin senaristi ve yönetmeni Todd Phillips‘in; 8 Mile, The Fighter ve The Finest Hours gibi filmlerin senaryosunu yazan Scott Silver‘la birlikte senaryosunu kaleme alacaklar.

Son filmi War Dogs ile övgü toplayan Todd Phillips, aynı zamanda filmin yönetmenlik koltuğunda yer alacak.

Filme dair merak edilenler arasında ise Scorsese’nin 80’li yıllarda çektiği Taxi Driver, Raging Bull ve The King Of Comedy filmlerine benzer şekilde yer alan şiddet ve suç yüklü bir film olup olmayacağı oldu.

Bu yeni Joker filminde DC sinematik evreninin parçası olmayacak. Film, Warner Bros'un henüz ismini açıklamadığı yeni bir departmanın ilk projesi olacak. Bu yeni departman, DC sinematik evreninde bağımsız, münferit hikayelerin anlatıldığı filmler çekecek. Böylece DC çizgi romanlarından farklı hikayeler anlatılabilecek ve Joker gibi sevilen karakterler farklı aktörler tarafından canlandırılabilecek.

deadline'ın haberine göre Warner bros ve dc, joker olma hikayesini anlatacak yeni bir film için hazırlıklara başladı. usta yönetmen martin scorsese'nin yapımcılığını üstlendiği yeni joker filminin senaryosunu da the hangover (felekten bir gece) üçlemesinin senaristi ve yönetmeni todd phillips‘in; 8 mile, the fighter ve the finest hours gibi filmlerin senaryosunu yazan scott silver‘la birlikte senaryosunu kaleme alacaklar.

son filmi War dogs ile övgü toplayan todd phillips, aynı zamanda filmin yönetmenlik koltuğunda yer alacak.

filme dair merak edilenler arasında ise scorsese’nin 80’li yıllarda çektiği taxi driver, raging bull ve the king of comedy filmlerine benzer şekilde yer alan şiddet ve suç yüklü bir film olup olmayacağı oldu.

bu yeni joker filminde dc sinematik evreninin parçası olmayacak. film, Warner bros'un henüz ismini açıklamadığı yeni bir departmanın ilk projesi olacak. bu yeni departman, dc sinematik evreninde bağımsız, münferit hikayelerin anlatıldığı filmler çekecek. böylece dc çizgi romanlarından farklı hikayeler anlatılabilecek ve joker gibi sevilen karakterler farklı aktörler tarafından canlandırılabilecek.

YORUM YAZ