• USD Alış: 5.3235
  • USD Satış: 5.3448
  • Euro Alış: 6.0892
  • Euro Satış: 6.1136
O ülkeye gidince tacı elinden alındı

O ülkeye gidince tacı elinden alındı

31.08.2017 - 14:45:08 |

2017 Lübnan Güzellik Yarışması birincisi Amanda Hanna’nın geçtiğimiz yıl İsrail’e gittiği ortaya çıkınca unvanı elinden alındı.

Lübnan vatandaşlığı dışında İsveç pasaportuna da sahip olan Hanna, geçtiğimiz yıl bilim amaçlı İsrail'i ziyaret etmişti. 

Erbil merkezli Rudaw, yarışma organizatörleri bu kararı, finalden 1 hafta sonra aldı. Resmi açıklamada, "(İsrail) Ziyareti ülkemizin kanunlarına aykırı" denildi.

Lübnan'da, 1955'ten bu yana, insani ve kültürel değişimler dahil İsrail'in tüm ürün ve hizmetlerine yasak uygulanıyor.

Lübnan, İsrail vatandaşlarının ülkeye girişini ve kendi vatandaşlarının İsrail'i ziyaretini yasakladı. Ülke yasalarınaa göre, İsrail vatandaşlarıyla iletişim bile suç sayılıyor ve hapisle cezalandırılıyor.

lübnan vatandaşlığı dışında isveç pasaportuna da sahip olan hanna, geçtiğimiz yıl bilim amaçlı israil'i ziyaret etmişti. 

erbil merkezli rudaw, yarışma organizatörleri bu kararı, finalden 1 hafta sonra aldı. resmi açıklamada, "(israil) ziyareti ülkemizin kanunlarına aykırı" denildi.

lübnan'da, 1955'ten bu yana, insani ve kültürel değişimler dahil israil'in tüm ürün ve hizmetlerine yasak uygulanıyor.

lübnan, israil vatandaşlarının ülkeye girişini ve kendi vatandaşlarının israil'i ziyaretini yasakladı. ülke yasalarınaa göre, israil vatandaşlarıyla iletişim bile suç sayılıyor ve hapisle cezalandırılıyor.

YORUM YAZ