• USD Alış: 5.3375
  • USD Satış: 5.3589
  • Euro Alış: 6.0523
  • Euro Satış: 6.0765
Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

23.08.2017 - 08:37:15 | G.Sever

Zonguldak, Bursa, Bartın ve Kocaeli'de etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

ZONGULDAK

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeakşam saatlerinde başlayan sağanak yaşamı olumsuz etkilerken, yağış dolayısıyla araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Müftü Mahallesi'nde 4 araç su altında kaldı.

Araçlarının su altında kaldığını gören vatandaşlar uzun süre araçlarını kurtarabilmek için mücadele etti. Çevredeki vatandaşların da yardımı ile 3 araç kurtarılırken 1 araç sular altında kaldı.

Su altında kalan otomobile yüzerek ulaşan vatandaşlar aracı hareket ettiremeyince yine yüzerek güvenli bir alana çıktı.

Zonguldak-Ereğli ile Ereğli-Alaplı karayollarının bazı bölümlerinde heyelan yaşandı. Yola düşen kaya parçaları nedeniyle tek şeritten kontrollü sağlanan trafiğin normale dönmesi için karayolları ekipleri güzergahta temizlik çalışması yaptı.

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de ilçenin belirli noktalarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir aldı.

Bartın'ın Kurucaşile ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle de bazı iş yerlerini su bastı. 

Akşam saatlerinde etkili olan sağanak dolayısıyla ilçe merkezinden geçen dere taştı. Taşkın sonrası çevredeki yaklaşık 10 iş yerini su bastı. İş yeri sahipleri, dükkanlarına dolan suyu kendi çabalarıyla tahliye etti.

Öte yandan Bartın-Kurucaşile karayolu, Uğurlu köyü mevkisinde oluşan heyelan nedeniyle yaklaşık 6 saat boyunca ulaşıma kapandı.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde etkili olan sağanakhayatı olumsuz etkiledi.

Şiddetli yağış nedeniyle sokak ve caddelerde birikintiler oluştu, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. İlçede özellikle yazlıkçıların yoğun bulunduğu Bayramdere Mahallesi'nin Yeniköy mevkisinde yağışa hazırlıksız yakalanan yayalar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Bir fabrikada çalışan işçilerin konakladığı kamptaki çadırlar da sular altında kaldı. 

Kaynak: AA

YORUM YAZ