• USD Alış: 5.3235
  • USD Satış: 5.3448
  • Euro Alış: 6.0892
  • Euro Satış: 6.1136
Serra Yılmaz, Todi Festivali'nin açılışını yapacak

Serra Yılmaz, Todi Festivali'nin açılışını yapacak

22.08.2017 - 11:07:06 | G.Sever

Ünlü oyuncu Serra Yılmaz yeni oyunu “Griselidis” ile İtalya’nın ünlü tiyatro festivali Todi Festivali’nin açılış gecesinde sahneye çıkacak.

İtalya’da 12 senedir kapalı gişe oynadığı oyunlarla İtalyanların büyük beğenisini kazanan Serra Yılmaz, yeni tek kişilik oyunu “Griselidis” ile 13. Todi Festivali’nin açılışını yapacak.

Bu yıl 26 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan İtalya’nın ünlü festivallerinden 13. Todi Festivali, İtalya prömiyerini yapan Serra Yılmaz’ın tek kişilik oyunu “Griselidis” ile açılacak. Son derece çarpıcı bir hayat hikayesi olan İsviçreli aktivist Grisélidis Réal’in anıları ve yazılarından, Fransa’nın ünlü tiyatro topluluğu Comédie Française’in oyuncusu Coraly Zahonero’nun uyarlayarak yazdığı oyunda Réal’i, Serra Yılmaz canlandıracak. İtalya prömiyerini Todi’de yapacak olan ve Juan Diego Puerta Lopez'in yönettiği oyun Kasım ayından itibaren Serra Yılmaz’ın performansı ile İtalya’nın değişik yerlerinde sahnelenecek.

Türk sinemasını ve tiyatrosunu İtalya’da başarı ile temsil eden ünlü oyuncu Yılmaz son olarak Milano Festivali’nde “Komedi Kraliçesi” ödülüne layık görülmüştü.

 

YORUM YAZ