• USD Alış: 5.3235
  • USD Satış: 5.3448
  • Euro Alış: 6.0892
  • Euro Satış: 6.1136
Sivas’ta Ozanlar Müzesi açıldı

Sivas’ta Ozanlar Müzesi açıldı

04.09.2017 - 01:02:05 |

Sivas’ta, aralarında Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Neşet Ertaş gibi pek çok ozanın büstlerinin yer aldığı Ozanlar Müzesi açıldı.

Sivas’ta yaşayan bağlama imalatçısı Şentürk İyidoğan, Ozanlar Müzesi’ni ziyarete açtı. Saz imalatı yapan ve aynı zamanda halk ozanı olan 48 yaşındaki İyidoğan, Ozanlar Müzesi’ni 4 Eylül Sanayi Sitesi’nde açtı.

Aşık Veysel’den Pir Sultan Abdal’a, Neşet Ertaş’tan Muzaffer Sarısözen’e birçok ozanın heykelini ve kullandıkları sazları barındıran müzeyi ziyeret edenler, ozanların kendi seslerinden türküleri de dinleme fırsatı bulabiliyor.

Müzenin yapımıza Fazıl Say, Arif ve Tolga Sağ, Cengiz Özkan, Erdal Erzincan gibi pek çok sanatçının da destek olduğu öğrenildi.

Kaynak: NTV

sivas’ta yaşayan bağlama imalatçısı şentürk iyidoğan, ozanlar müzesi’ni ziyarete açtı. saz imalatı yapan ve aynı zamanda halk ozanı olan 48 yaşındaki iyidoğan, ozanlar müzesi’ni 4 eylül sanayi sitesi’nde açtı.

aşık veysel’den pir sultan abdal’a, neşet ertaş’tan muzaffer sarısözen’e birçok ozanın heykelini ve kullandıkları sazları barındıran müzeyi ziyeret edenler, ozanların kendi seslerinden türküleri de dinleme fırsatı bulabiliyor.

müzenin yapımıza fazıl say, arif ve tolga sağ, cengiz özkan, erdal erzincan gibi pek çok sanatçının da destek olduğu öğrenildi.

kaynak: ntv
YORUM YAZ